A Budapest III. kerületében található Csillaghegyi Strandon percenként 800 liter 22ºC-os víz termelhető ki: ez az ősidők óta kedvelt Csillaghegyi Ásványvíz, mely most új palackozó üzemet kap.
Januárban történt meg a Csillaghegyi Strandfürdő új egységének alapkőletétele, s máris újabb fejlesztést visz véghez a III. kerületben a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH): a Pusztakúti úton épül meg az új Csillaghegyi Ásványvíz palackozó. Az 1537 négyzetméteres alapterületűre tervezett létesítményben bemutató tér és iroda is helyet kap.
A kivitelezésre a BGYH február 1-én kötött szerződést a Laterex Építő Zrt.-vel. A cég nettó 451,5 millió forintból végzi el a munkát, melyhez a munkaterület átvételétől számított 60 nap áll rendelkezésére.
További ajánlatot tett a Thermo Épgép Kft., a Halastó Camping Kft., a FK-RASZTER Zrt., valamint a Kalotherm Építőipari Zrt. is, utóbbi az új strandfürdő egység kivitelezője.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.