A Flexilog második üzemét is felépítette a hazai szinten legtöbb nyomdaipari és csomagolóipari vállalattal bíró városban.
Befejeződött az osztrák tulajdonosi háttérű nyomdaipari, csomagolóanyag-ipari M-FlexiLog Kft. beruházása Békéscsabán. A projekt zárásáról a vállalat ügyvezető igazgatója számolt be az MTI-nek.
Kása István elmondta, a tavaly nyáron indult zöldmezős beruházásban felépült a 3500 négyzetméteres raktár és a 4500 négyzetméteres gyártóbázis összesen 1,6 milliárd forintból. Emellett beszereztek négy nagy teljesítményű flexibilis, csomagolóanyagot gyártó gépsort is összesen 900 millió forintért. Az új gyártóbázison május 2-án indul a munka.
Az újonnan létrehozott üzem gyártókapacitását évi 40 millió négyzetméternyi csomagolóanyag gyártására tervezik. A fejlesztés megerősíti a cég beszállítói pozícióját az európai élelmiszeripari, vegyipari, édesipari középvállalatok körében. Idén 1,2 milliárd forintos árbevétel elérését valószínűsítik, ezt öt éven belül ötmilliárdra növelnék. A terveik szerint az export aránya az árbevételen belül eléri a 70 százalékot.
A cég 120 új munkahely teremtését vállalta 2020-ig. Harmincöt embert már felvettek, idén év végéig várhatóan hetvenre bővül a dolgozók létszáma.
A beruházáshoz a kormány 922 millió forintos támogatást nyújtott, 778 millió forintot a cég fedezett, 1,6 milliárdot pedig az MNB hitelprogramjából merített.
Az M-FlexiLog Kft. az ausztriai székhelyű Marzek-csoport tagvállalata. A Marzek - Kner-csoport Békéscsabán a második üzemét építette fel, 2005 óta 205 munkahelyet teremtettek a városban. A kft. a régió legnagyobb és legrégebbi munkáltatójának számít. Jelenleg több mint 300 alkalmazottat foglalkoztat, a mostani beruházás előtt ötmilliárd forint értékben hajtott végre fejlesztést.
Békéscsaba csomagolóipar-nyomdaipar szempontjából meghatározó szerepben van, Itt működik az ország a legtöbb ilyen vállalkozása. A modern városok program keretében a városban egymilliárd forintos nyomdaipari tudás- és képzőközpont létesül, ezzel erősítik a trendet, miszerint az ország nyomdaipari szakembereinek egynegyede Békéscsabán végez.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.
Monoron épül a CEVA-PHYLAXIA új gyáregysége.