Az ötmilliárdos beruházásban elkészülő 100 szobás hotelben az apátság gyógynövénykultúrájára alapozó wellnessközpontot alakítanak ki, melyet geotermikus energiával fűtenek majd.
A Pannonhalmi Főapátság mintegy 5 milliárd forintból alakítja át 350 éves majorsági épületegyüttesét négy csillag superior minősítésű, 100 szobás szállodává. Várszegi Asztrik, az egyházi szervezet vezetője szerdán írta alá a brandmegállapodást Paul Rosenberggel, a Marriott szállodalánc európai fejlesztési igazgatójával. Ezzel Magyarország első vidéki Marriott hotelje és a régió egyik legszínvonalasabb szállodája jön létre. A beruházás tervéről korábban tavasszal számoltuk be.
Az apátság 2012 és 2015 között látogató- és kiállítóközponttá alakíttatta a város közben szintén megújuló főtere mellett található majorsági épületét, azonban a műemlék mellett még maradt kihasználatlan telekrész. Most ezt a központot, mely a a Pannonhalmi Apátsági Múzeumnak, egy cukrászdának és konferenciatermeknek is otthont ad, áttervezik és kibővítik.
Az világörökségi területen álló épületegyüttes fejlesztésével a 99 szobát, az apátsági gyógynövénykultúrára épülő wellnessrészleget, konferenciatermet, éttermet és látványsörözőt alakítanak ki.
A szálloda fűtését zöld, geotermikus rendszerrel oldják meg, az épületre napkollektorok is kerülnek.
Az Állatorvostudományi Egyetem három pavilonépülete mintegy 7,3 milliárd forintból újult meg.
Az új épület szinte minimális energiát fog igényelni, a beruházásban az elhanyagolt partszakaszt is felújítják.