A korábban több házat is összedöntő hirtelen esőzések kezeléséhez a vízelvezetést is megerősítik.
Tárkányban közel kéthektáros területen megkezdődött egy esőtározó kialakítása. A Komárom-Esztergom megyei település polgármestere, Mészáros Tamásné (független) az MTI-nek számolt be a részletekről.
A beruházást az indokolja, hogy az egykor mocsaras területre épült falut dombok veszik körül,
és a hirtelen lezúduló esővíz 2010-ben és 2013-ban több vályogházat összedöntött, valamint további komoly károkat okozott.
A beruházás keretében a csapadékvíz által leginkább veszélyeztetett utcák vízelvezető létesítményeit is felújítják, három kilométert meghaladó hosszúságban. A létrejövő tó ugyanakkor később szabadidős tevékenységekre is használható lesz.
"A mesterséges tó kialakításával olyan fenntartható környezet jön létre, amely hosszú távon megóvja a belterületen található ingatlanokat és javítja az ott élők életminőségét" - fogalmazott a polgármester.
Hozzátette, a fejlesztést uniós forrásból valósítják meg, a költségekhez az önkormányzatnak és a lakosoknak nem kellett hozzájárulniuk. A beruházás 2018 végére készül el.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.