A 2F Bau Kft. munkájával korszerűsödött a helyi mezőgazdasági középiskola.
A 2F Bau Kft. újította fel a csongrádi Bársony István Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium épületét. Az energetikai célú beruházás a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében valósult meg.
A tavaly augusztusban indult projekt az iskola főépületét érintette a Szentesi úton. Ezen épület a kornak megfelelő technológiai színvonalon létesült, de a határoló szerkezetek és az elavult, helyenként rosszul záródó nyílászárók ma már nem feleltek meg a hőtechnikai és épületszerkezettani követelményeknek, így az intézmény jelentős hőveszteséggel működött.
Az energetikai beruházás a külső határoló fal- és födémszerkezetek utólagos hőszigetelését és villamos energiát termelő napelem rendszer telepítését tartalmazta.
A felújítási munkák során hőszigetelték
A lapostetők hőszigetelése kapcsán mindenütt modernizálták a lapostetőkön található csapadékvíz elleni szigetelést. A szakemberek kicserélték a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat, továbbá napelemes rendszert is telepítettek.
A kivitelezők a felújítás során arra is ügyeltek, hogy
az 1928-ban elkészült iskola építészeti jellege ne változzon nagy mértékben, így a régi lábazat megmaradt, és erre épült az egyedileg kifaragott terméskő burkolat.
A kivitelezés magában foglalta
Az intézmény körüli munkálatok júliusban fejeződtek be, így szeptemberben már a felújított iskolába csöngetnek be a csongrádi diákoknak.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.