A kivitelező ZÁÉV-KÉSZ konzorcium a közeljövőben megtarthatja a bokrétaünnepséget is.
A tervezett ütemben épül a Lynx harcjármű-gyár Zalaegerszegen – derül ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményéből. Mint a szerkezetépítés elrajtolásakor megírtuk, a fejlesztés magasépítési munkálatait a ZÁÉV Építőipari Zrt., illetve a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. kivitelezi a beruházás monolit szerkezetépítési feladatait alvállalkozóként a MOST-ÉPKER Kft. végzi a ZalaZone járműipari tesztpálya szomszédságában. Legutóbb pedig annak kapcsán számoltunk be a projektről, hogy a tesztpálya katonai off-road elemének első ütemét átadta a Szabadics Zrt. és a Duna Aszfalt Zrt. az Óbuda Építész Stúdió Kft tervei alapján.
Most arról tájékoztatott a minisztérium, Palkovics László tárcavezető helyszíni látogatása kapcsán, hogy a Rheinmetall-csoport és a magyar állam közös beruházásában megvalósuló fejlesztés megfelelő tempóban halad.
A 2023-ban üzembe álló épületegyüttes a járványhelyzet ellenére is folyamatosan épül, hamarosan eléri legmagasabb pontját.
A közleményben hangsúlyozták: a magyar védelmi ipar összehangolt fejlesztése többek között hozzájárul a munkahelyteremtéshez, valamint a beszállítói láncokon keresztül a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességének fokozásához, a külföldi beruházások ösztönzéséhez is.
A mintegy 14 méter belmagasságú Lynx-gyárban 280 oszlopot állítottak fel a közelmúltban. A csarnokban 10 és 25 tonnás daruk mozgatták az alkatrészeket, a közeljövőben megtartják a gyár bokrétaünnepségét is – fejtette ki az eseményen Háry András, a ZalaZONE Ipari Park Zrt. vezérigazgatója.
Palkovics László kiemelte: a Zalaegerszegen mintegy 60 milliárd forintból épülő Lynx-üzem az új high-tech védelmi iparág megteremtésének egyik jelentős pillére.
Az üzemben a világ legmodernebb páncélozott harcjárműveit gyártják majd 2023-tól
- tette hozzá.
A több, mint 15 ezer négyzetméteres épülő üzemről az eseményen szintén felszólaló Vigh László országgyúlési képviselő elmondta: a fejlesztés a beszállítókat is beleértve akár félezer új munkahelyet hozhat létre.
Megnyílt a Szekszárd Tudásközpont a nagyközönség előtt. Az egykori laktanya helyén az Illyés Gyula Könyvtár és a Tolna Vármegyei Levéltár új otthonát, a ZÁÉV teremtette meg.
A száz hektáron fekvő terület tervezett fejlesztése során 35-40 hektárnyi parkot és közteret alakítanak ki. 330 milliárd forintnyi állami infrastruktúrafejlesztést is terveznek (többek között az M1-es metró meghosszabbítását) és 250-500 méter magas épületeket is emelhet előre meghatározott területeken a befektető.