A legutolsó beruházásban 2019-ben épült, 4 csoportszobás, 56 férőhelyes intézmény befogadóképessége a duplájára emelkedett.
Lezárult a dunakeszi Napsugár Bölcsőde bővítése, a fejlesztés után az intézmény sajátos nevelési igényű gyerekek számára is ellátást tud biztosítani - tájékoztatta az MTI-t a város önkormányzata. A projektet a közbeszerzési adatok szerint a Struktor Építőipari és Szolgáltató Kft. kivitelezte.
Elkészült az új épület, a csoportszobák, a belső kialakítás, a kert és a játszóudvar - írták a közleményben. A fejlesztéssel a 2019-ben épült, 4 csoportszobás, 56 férőhelyes intézmény befogadóképessége a duplájára emelkedett.
A bővítésnek köszönhetően a 2023/2024-es nevelési évtől a sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekek ellátása is biztosított. A bölcsődebővítés a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében elnyert csaknem 880 millió forint vissza nem térítendő támogatás mellett 160 millió forint önkormányzati önerő felhasználásával valósult meg.
Dunakeszin négy önkormányzati fenntartású bölcsőde működik, a beruházás révén szeptembertől 322 főre nő az önkormányzati bölcsődei férőhelyek száma a városban - írták. "A 2010-es program utolsó fejezete ez a bölcsődefejlesztés, amely a 12 évvel ezelőtti állapothoz képest - 9 csoport és 126 férőhely - 23 csoportot és 322 férőhelyet eredményez. Ez közel háromszoros bölcsődeiférőhely-növekedés 12 év alatt. A beruházás egyik sarkalatos eleme, hogy olyan csoportméretek legyenek, ahol az SNI-s gyerekek számára is tökéletesen biztosított a szakszerű ellátás" - idézték a közleményben Dióssi Csaba polgármestert.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.