Az Épkar munkájával a 21. század követelményeinek megfelelő, magas színvonalú szobákkal felszerelt épületegyüttes készült el.
November első napjaiban adták át ünnepélyesen az ELTE Márton Áron Szakkollégiumának II. ütemét is. Ezzel befejeződött az összesen 996 hallgatónak otthont adó komplexum 2020-ban elkezdődött összetett modernizációs programja, mint ahogy az ELTE honlapján és a kivitelező Épkar Zrt. Facebook-oldalán elérhető információkból is kiderül.
Az első ütemet 2022. februárjában vehette birtokba az egyetem, ekkor két épületszárny (a B és D jelzésű) újult meg, szintén az Épkar Zrt. kivitelezésében, valamint 518 férőhelyet alakítottak ki kétágyas, fürdőszobás helyiségekben és családbarát apartmanokban.
A most nemrég befejezett második ütemben közel nyolcmilliárd forint értékben többek között
A beruházásnak köszönhetően ezúttal 478 hallgató számára vált elérhetővé a magas színvonalú saját fürdőszobás lakhatás. Mindemellett a hallgatói szolgáltatásoknak otthont adó épületrészt is modernizálták.
A III. kerületi Kunigunda út mellett fekvő szakkollégiumot Hankó Balázs államtitkár Sára Botond budapesti főispán, Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja és Darázs Lénárd rektorhelyettes társaságában adta át. Az államtitkár a Márton Áron Szakkollégium átadását az infrastrukturális fejlesztés meghatározó pillanatának nevezte, amellyel az ELTE közel ezer diákjának korszerű, minden igényt kielégítő, a legmagasabb komfortfokozatú kollégiuma újult meg. Közlése szerint ezt a felújítást a magyar állam két ütemben közel 13 milliárd forint értékben támogatta.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.