Heves vármegyében.
Elkészült Dormánd felújított sertéstelepe, mely szerkezeti átalakításon esett át, illetve modern berendezésekkel szerelték fel. A bérhizlalásra átalakított telepen korszerű, válogató kapus megoldásokat alakítottak ki, melyek részben az etető és pihenő tér elválasztására szolgálnak, részben a beállított súlyhatárok alatti állatok különböző takarmányokkal történő etető terekre történő terelését, sőt az állatok jelölését is megoldják – fejtette a K64 Farm Kft. tulajdonos ügyvezetője, Karkus János a csaknem 5 milliárd forintból lezárult projekt átadóján.
Több mint 10 ezer férőhelyet alakítottak ki az állatoknak, és a beruházás évente 30-35 ezer sertéshízó kibocsátását teszi lehetővé
– derül ki az Agrárminisztérium az eseményről közzétett Facebook-posztjából. Leírták még: a projekthez a Vidékfejlesztési Program 2,4 milliárd forintot biztosított.
Feldman Zsolt, a tárca államtitkára az átadón többek között emlékeztetett arra, hogy 2021-ben a rendszerváltás utáni legnagyobb mezőgazdasági megújítási programot indították be. Az állattartás megújítását célzó pályázati rendszerben 2021-2022-ben 1350 olyan projekt indult, amelyekben telepek újulnak meg, vagy épülnek zöldmezős beruházásként.
Az államtitkár szerint "aki ebben a szakmában van, az tudja, hogy göröngyös évek vannak mögöttünk a sertéstartásban", néhány évvel ezelőtt átlagosan 25 éves volt az a telepi infrastruktúra, ami a ma már kifejezetten technológia- és tudásalapú ágazat mögött áll. "A néhány évvel ezelőtti versenyképességi, vagy éppen képtelenségi adatok között rengeteg olyan mutató akad, ami azt jelezte: van hova fejlődni. Udvarias megfogalmazás ez a sok évtizedes elhanyagoltságra" - fogalmazott.
A 28 ezer négyzetméteres raktárcsarnokban a közel 4 ezer négyzetméteres, 3 szintes félautomata raktártechnológia kiépítése már gőzerővel zajlik.
Minden a helyén, heteken belül pedig a betegellátás is megkezdődhet a Szent György kórház Fejér-B.Á.L. és Épkar konzorciumában épített új tömbjében.