A Market Csoport célja, hogy a legmodernebb technológiák és környezetbarát megoldások ötvözésével épüljön meg a létesítmény.
A HAVI Logistics Kft. új logisztikai központja nemcsak a hatékonyságot és funkcionalitást szolgálja, hanem a fenntarthatóságot is kiemelten szem előtt tartja – olvasható a kivitelező Market Építő Zrt. facebook oldalán.
A poszt szerint ennek érdekében számos innovatív építészeti és technológiai megoldást alkalmaznak. Ezek egyike a hulladékhő hasznosítás: a technológiai hűtés során keletkező hulladékhő átalakításával a teljes fűtés, hűtés és melegvíz-ellátás biztosított lesz. Emellett az energiamenedzsment rendszer (EMS) az intelligens épületirányítás révén hatékony energiafelhasználást garantál.
A biodiverzitás megőrzése érdekében, az élelmiszerbiztonsági és jogszabályi előírásoknak megfelelően méhlegelőket telepítenek. Központi vízszűrő és vízlágyító rendszer beépítésével szűrt vizet biztosítanak. A fenntartható közlekedés támogatására, elektromos autótöltőket építenek ki nemcsak személygépjárművek, hanem teherautók számára is.
A projekt megfelel a legmagasabb fenntarthatósági előírásoknak, BREEAM Very Good és EU Taxonómia követelményeknek.
A logisztikai vállalat alsónémedi elosztó központjának alapkövét 2024. november 15-én tették le. A közel 18 ezer négyzetméter alapterületű épület száraz és temperált helyiségeket, valamint hűtött, fagyasztott termékek tárolására alkalmas helyiségeket egyaránt magába foglal.
Ahogy korábban Scheer Sándor, a Market Építő Zrt. alapító-társtulajdonosa, vezérigazgatója elmondta, ez a cég első olyan beruházása, amelynek minden egyes fázisában érvényre juttatják az európai uniós taxonómia szempontrendszerét, amely megfelel a HAVI fenntarthatósági célkitűzéseinek is.
A HAVI Logistics Kft. tervei szerint a régióban kulcsfontosságú szerepet betöltő új logisztikai központ 2026 első negyedévében kezdheti meg működését.
A Kecskemét belvárosát az iparterülettel összekötő közlekedési folyosón lévő Halasi úti felüljáró, az átjárhatóság folyamatos fenntartása mellett, bő nyolc hónap alatt születik újjá.
Elkészült a Sátoraljaújhely-Hollóháza-Kéked közötti 18 kilométernyi útfejlesztés. A 3719-es út felújítása gördülékenyebbé teszi az eljutást a Zemplén térségéből az M30-as autópályáig.