A 231 méteres tokaji Erzsébet-királyné híd új kerékpársávval és három nyomszéles gyalogossávval szélesedik, valamint átfogó felújítási munkálatokat hajtanak végre rajta.
Felújítják a Erzsébet királyné nevét viselő tokaji Tisza-hidat – derül ki a közbeszerzési információkból. A 38-as út részét képező, Tokaj belvárosát Rakamaz üdülőterületeivel összekötő átkelőt kiszélesítik, az egyik oldalon kerékpársávot, a másikon pedig három nyomszéles gyalogospályát alakítnak ki.
Az összesen 231 méter hosszú hidat a ezzel egy időben teljekörű felújításnak vetik alá, illetve a környező utakon a körforgalom új pályaszerkezetet kap, valamint kialakítanak egy új gyalogos átkelőt is. Emellett az érintett közvilágítási, gáz-, ivóvíz- és szennyvízvezetékeket is kiváltják, illetve átirányítják.
A beruházás során
Az átkelő története a XVI. században kezdődött el, korábban egy rév működött a területen. Az első fahidat az 1500-as években építették meg, azonban ez a három részre szakadt Magyarország korában nem volt hosszú életű és 1565-ben el is pusztult a harcok során. Ezután Mária Terézia emeltetett hidat, amely az 1848-49-es forradalomban vált használhatatlanná. Ezt követte az első vashíd, amely már viselte az Erzsébet királynő nevet. A ma látható, a Tisza és a Bodrog összefolyásánál található hidat 1961-ben vették használatba.
Előreláthatóan év végén adják át az év egyik legizgalmasabb hazai útépítési projektjét, az M85-ös gyorsforgalmi út zárószakaszán épülő Bécsi-dombi alagutat. Az alagút építése során a szakemberek a Mapei vízszigetelési és fényvisszaverő bevonati rendszerét használták.
Egy új teherforgalmi átkelőhely létesítését, valamint az ehhez kapcsolódó útfejlesztéseket is tartalmazza a tervcsomag, amelyet közösen nyújt be az Európai Uniónak a két állam.