A Tiszakürt-Kondoros közötti mintegy 60 kilométeres pálya kivitelezésén a Duna Aszfalt, a Hódút, az EuroAszfalt, a Swietelsky, a Soltút, valamint az A-Híd is dolgozik.
Cikkünk friss galériával bővült.
Miután legutóbb a Hármas-Körös új hídjának látványos munkálatai kapcsán számoltunk be az M44-es gyorsforgalmi út építkezéséről, most újabb hírek érkeztek. Miközben a híd (melyhez TV-műsorunk stábja is ellátogatott) már áll és át is lehet rajta kelni, az M44-es várhatóan leghamarabb forgalomba kerülő Tiszakürt-Kondoros-szakaszán is elkészült a munkálatok több mint kétharmada – mondta el Békéscsabán Povázsai Pál, a beruházó NIF Zrt. projektiroda-vezetője.
Az érintett szakaszon három alprojektben zajlik az építkezés:
A munkálatok során összesen négy különszintű csomópont, 49 híd, négy vadátjáró, öt ökológiai átjáró épül.
A békéscsabai önkormányzati fórumon elhangzottak szerint a szakaszon a munkálatok megfelelő ütemben haladnak és reális, hogy az év végére elkészülhet a pálya. Kiderült még: itt több helyen már elkészült aszfaltréteg, zajlik a műtárgyak építése, valamint már jól kivehetőek a pihenőhelyek helyszínei is.
A Nagykőröst Békéscsabával összekötő M44-es keleti, Kondoros-Békéscsaba részén is haladnak a munkálatok: itt a Duna Aszfalt és a Hódút dolgozik. A NIF Zrt. szakemberének elmondása szerint nem látszik olyan akadályt, ami miatt csúszhat a beruházás, a teljes szakaszt 2020 végén adhatják át a forgalomnak a tervek szerint.
A Magyarországon eddig még nem használt összetételű aszfaltkeverék felhasználásával kopó-, a magyar szabványoktól eltérő nagy tömörségű bitumen felhasználásával pedig kötőréteget alakítottak ki a Magyar Közút Nonprofit Zrt. megbízásából a STRABAG szakemberei Tatabányán az 1-es főút egy szakaszán.
A munkálatok során derült ki, hogy az útnak nincs megfelelő teherbírása, így az alapjaitól kezdve építették újjá a HE-DO és a Colas kivitelezésében zajló projektben.