A részben a Strabag által felújított szakaszon folyamatban van az utasforgalmi épületek kivitelezése több településen, több helyen pedig már használhatóak a felüljárók.
Idén ősszel újabb létesítményeket adnak át a jövőre befejeződő Budapest-Hatvan vasútvonal fejlesztésének részeként: Isaszegen elkészültek a perontetők, Pécelen pedig megkezdődött az építésük, a perontetőknek köszönhetően ráadásul lehetőség nyílik a gyalogos aluljárók javítására is - derült ki a beruházó NIF Zrt. közleményéből.
A tavaly ideiglenes állapotban átadott peronok burkolatát idén ősszel végleges formájukban lehet kialakítani.
Budapesten a Tarcsai úti közúti felüljárót már szeptember közepe óta használhatják az autósok. A felüljáró M0-s felé vezető lehajtóját október végére tervezik átterelni a végleges nyomvonalra.
A péceli Pesti út és Rákóczi utca között épülő felüljáró ideiglenes forgalomba helyezése szintén október végén várható.
A Gödöllő–Hatvan közötti vonalszakaszon is folyamatban vannak a kivitelezési munkák, ennek keretében:
Gödöllőn a Köztársaság úti gyalogos és kerékpáros felüljáróhoz tartozó útépítések kivitelezése szeptemberben befejeződött, a gödöllői új HÉV-végállomás I. vágányának kivitelezése pedig októberében zárul le.
A Gödöllő–Hatvan szakaszon már tavaly december óta az új gyalogos aluljárókon keresztül, új peronokon közelíthetik meg az utasok az erre közlekedő S80-as járatokat és a gyorsvonatokat. Ezeknek az aluljáróknak a végleges arculata ugyancsak az idei őszi munkák során készül el, az utasforgalom folyamatos fenntartása mellett.
Nagy változást hoz a vonatok pontosságában és a vasútbiztonság növelése terén a Gödöllő–Hatvan szakaszon az október folyamán üzembe helyezni tervezett új elektronikus biztosítóberendezés is.
A Rákos–Hatvan vasútvonal fejlesztése a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) beruházásban valósul meg. A Rákos–Gödöllő vonalszakaszon a vasúti pálya korszerűsítését az SB-Rákos 2017 Konzorcium (Strabag Vasútépítő Kft. és Belfry PE Kft.) kivitelezi.
A Gödöllő–Hatvan szakasz pályaépítését a Swietelsky Vasúttechnika Kft., a biztosítóberendezési, távközlési és ETCS 2 kivitelezési munkákat a Thales Austria GmbH és Thales Rail Signalling Solutions Kft. végzi.
A magyar szakemberek Svédország északi részén, éjszakai vágányzárban építettek át mintegy 30 kilométernyi vasúti szakaszt. A projekt kihívása volt, hogy minden reggelre készen kellett átadni a forgalomnak az adott etapot; különlegessége pedig, hogy ezen a területen márciustól augusztusig úgynevezett „fehér éjszaka” van, vagyis alkonyati fényekben zajlott a munka.
Méréstechnikáról szóló oktatássorozatot indítottmunkatársainak a SWIETELSKY Vasúttechnika, amelynek első elméleti és gyakorlati alkalmát nemrégiben tartották meg.