Lecserélik a tó elavult partvédműveit, természetvédelmi, áramlásjavító és vízminőség védelmi kotrások történnek.
A beruházó Országos Vízügyi Főigazgatóság kihirdette a Velencei-tavi partfal közbeszerzésének eredményét. A partfal komplex fenntartható rehabilitációja tervezési és kivitelezési munkáit a Velence 2016 Konzorcium végzi el. A konzorciumot alkotó Colas Alterra Zrt. és Swietelsky Magyarország Kft. nettó 10,23 milliárd forintos (vagyis bruttó 13 milliárd forintos) értékű projektet hajt végre uniós forrásból a KEHOP keretében. A közbeszerzésben ajánlatott tett még a Magyar Vakond Kft., az A-Híd Zrt. és a Magyar Bau Holding Zrt.
A Velencei-tó komplex megújulásáról elsőként tavaly májusban adtunk hírt, akkor az derült ki, hogy a tó védművei, kikötői megújulnak, illetve a vízgyűjtő területet rekonstruálják. A beavatkozást főleg az indokolja, hogy a 60-as 70-es években épült vasbeton partművek állapota és szerkezete több esetben nem felel meg a mai környezeti és tájvédelmi előírásoknak. A beruházás célja emellett, hogy a tó a nagyobb vízszintingadozásokat is jól állja, illetve turisztikai vonzereje növekedjen.
A mostani hirdetmény szerint a munkálatokban fejlesztik az árvízvédelmi töltéseket.
Többek közt megvalósul
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.