Varga Mihály pénzügyminiszter Kínában tárgyalt.
Jó ütemben halad a magyar fővárost a kelebiai határátkelőn keresztül a szerbiai Belgráddal és a tervek szerint az Athén melletti Píreusz kikötőjével összekötő óriásberuházás előkészítése. A gyorsvasút, melynek hazai szakaszára korábban 525 milliárd forintot (illetve 10 százaléknyi tartalékköltséget különített el a kormány), egy magyar-kínai konzorcium munkálataival fog megépülni.
Varga Mihály pénzügyminiszter ezt az információt újra megerősítette, valamint újabb híreket közölt a projektről, miután a kínai Eximbankkal tárgyalt a távol-keleti ország fővárosában, amellett, hogy elmondta, a magyar kormány elkötelezett a beruházás mellett. A minisztérium sajtóközleményéből kiderül: a fővállalkozói szerződések előkészítése jó ütemben halad, a tervek szerint a pályázatot elnyerő – kínai és magyar cégekből álló – konzorciumról akár április végéig döntés születhet.
A tervezői és kivitelezői munka ezt követően meg is kezdődhet. A cél az, hogy
2023-ra befejeződjön a Budapest-Belgrád vasútvonal építése.
Ennek érdekében a kormány egyszerűsíteni kívánja a munkálatokhoz szükséges eljárásokat is, és lehetővé teszi, hogy az illetékes hatóságok a szükséges engedélyeket gyorsított eljárásban bocsássák ki – közölte a tárcavezető.
A Budapest-Belgrád vasútvonal kiépítésének két fő célja van:
Sikerrel zárult a SZABADICS Építőipari Zrt. munkavállalói tréning-sorozata.
Lovas Róberttel, a Weinberg gyártási üzletágának igazgatójával a cég fejlődéséről, saját szerepéről és arról is beszélgettünk, hogy az acélipar lehet a fenntarthatóság egyik kulcsa. A sárospataki acélszerkezet-gyártó vállalat európai minőségben gyárt, és folyamatosan az új kihívásokat keresi. Lovas Róbert kicsit saját gyermekének tekinti mindazt, amivé a Weinberg lett az elmúlt évtizedek alatt.