A SWIETELSKY Magyarország Kft. a hazai építőipar jövőjéért az építőipari oktatás támogatásával is tesz.
Zártkörű teremavató ünnepséget tartottak a budapesti Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikumban a SWIETELSKY és az iskola képviselőinek részvételével szerdán. A vállalattól Bognár Árpád ügyvezető igazgató, Zóka József HR-vezető és Kőrösi Viktória marketing koordinátor jelent meg, míg a technikum részéről Varga András igazgató és Bánátfy Andrea, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum főigazgató asszonya üdvözölte az egybegyűlteket.
A teljes felújításon átesett helyiségben
biztosítják az örömtelibb oktatást, illetve a könnyebb és élvezetesebb tanulást.
Egy iskolai szakmai napon találkozott először az intézmény és a Swietelsky több mint fél évvel ezelőtt. Ekkor határozták el, hogy ezt a kapcsolatot érdemes volna elmélyíteni, „hiszen az iskola egyik fő célkitűzése olyan diákokat nevelni, akik szakmai felkészültségükkel az intézmény falain kívül is megállják a helyüket bármelyik vállalatnál” – hangzott el Varga András igazgató beszédében.
Ezután Bognár Árpád ügyvezető köszönte meg az együttműködést.
„A Swietelsky mélyen elkötelezett abban, hogy a magyar építőipar szakmai képzésében részt vállaljon, és 21. századi körülményeket biztosítson a jövő generációjának.”
A cég vezetője továbbá hangsúlyozta: az építőipar presztízsének növeléséhez nem elég szakmailag a legjobbnak lenni, ugyanilyen fontos szempont az emberi oldal is – azaz, hogy mentálisan is készek legyenek a partnerekkel való sikeres együttműködésre.
Ezután hozzátette: „az oktatás és a kivitelezés kéz a kézben járnak”. Erre a legjobb példa az iskola névadója, Schulek Frigyes, aki mind tudásban, mind kivitelezésben komoly eredményeket tudott felmutatni.
A beszédek után Varga András igazgató Schulek-emlékplakettet és díszoklevelet adott át Bognár Árpádnak - megköszönve a támogatást, amit az iskolának nyújtott.
Az ünnepséget Bánátfy Andrea főigazgató asszony szavai zárták, aki reményét fejezte ki az együttműködés folytatására, valamint a párbeszéd fontosságára hívta fel a figyelmet, amely megvalósult a Swietelsky és az iskola között. „A vállalkozásokkal való párbeszéd teszi lehetővé, hogy feltáruljanak azok a szükségletek, amelyekre válaszul az iskola fel tudja készíteni diákjait.”
Lovas Róberttel, a Weinberg gyártási üzletágának igazgatójával a cég fejlődéséről, saját szerepéről és arról is beszélgettünk, hogy az acélipar lehet a fenntarthatóság egyik kulcsa. A sárospataki acélszerkezet-gyártó vállalat európai minőségben gyárt, és folyamatosan az új kihívásokat keresi. Lovas Róbert kicsit saját gyermekének tekinti mindazt, amivé a Weinberg lett az elmúlt évtizedek alatt.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.