A magyar cég munkáját dicséri az Oslótól északra található Kistefos Múzeum legikonikusabb épülete.
A magyar bim.GROUP részt vett a Kistefos Múzeum legújabb épülete, a látványos, vízfelület feletti hidat alkotó Twist csavart alakzatú felületének kialakításában – emlékeztet a cég sajtóközleményében. A Kistefos Múzeum 270 000 négyzetméteres szoborparkjában található építmény - amelyet művészeti múzeumként, szoborként, tájösvényként és hídként is jellemeztek már - a Randselva folyó felett ível át. A bim.GROUP szakértőinek feladata az épület komplett épületburkolatának szakági tervezése volt, mely kollégák a tervek elkészítésekor még a Baumetall Kft. csapatát erősítették.
A Twist három galériában a kortárs művészetnek ad otthont. A szoborkert által használt teret a folyó kettéválasztja, ezért döntöttek úgy, hogy a két felet magával a múzeummal kötik össze. Az épület csavart kialakítása lehetővé teszi, hogy különböző magasságú folyópartokon nyugodjon.
„A Kistefos Múzeum volt a belépőnk a norvég piacra, amely nagy potenciállal rendelkezik” - mondta Ballay Zsolt, a magyar alapítású bim.GROUP cégvezetője. Hozzátette: a skandináv dizájn nem véletlenül világhírű, az innováció és a fenntarthatóság a legfontosabb értékek a cég számára is. „Úgy gondoljuk, hogy ezek az értékek különösen fontosak Norvégiában is. Szívesen használjuk a szakértelmünket, együttműködünk a helyi tervezőstúdiókkal, és erősítjük jelenlétünket az országban.”
Miután a tervezővállalat sikeres projektek hosszú sorát tudhatja magáénak Magyarországon és külföldön, most a norvég piacon olyan cégekkel kíván versenyezni, mint a Norconsult, a Bollinger-Grohmann, a Sweco és a Ramboll.
A bim.GROUP több mint 30 év alatt mintegy 3000 projektben dolgozhatott, köztük a magyar fővárosban, Budapesten és számos európai helyszínen is, nagyszabású beruházásokon.
„Szívesen használnánk szakértelmünket és innovatív megoldásainkat, együttműködnénk a helyi tervezőstúdiókkal, és erősítenénk jelenlétünket Norvégiában”
- mutatott rá Ballay Zsolt, majd hozzátette: „Teljes körű tervezési szolgáltatással állunk ügyfeleink rendelkezésére a legújabb és leginnovatívabb megoldásokat alkalmazva, a tervezési folyamatokat költségellenőrzés alatt tartva, megtaláljuk a legjobb ár-érték arányú megoldást az egyéni igényeknek megfelelően.”
Kifejtette még: több mint 100 fős csapatuk feladata, hogy az építészeti tervezés főbb területein a funkcionalitás és az esztétika ötvözetét hozza létre, figyelmet fordítva a fenntarthatóságra, a hatékony működésre és az értékre. „Épületeket, acél- és vasbetonszerkezeteket, ipari homlokzatokat, épületek komplex elektromos és műszaki infrastruktúráját tervezzük, amelyek később monumentális stadionokban, ipari komplexumokban, lakó- és irodaházakban, sport- és szabadidőközpontokban nyilvánulnak meg.”
„
Fontos példákat adnak a klasszikus épületek, amelyekről nem szabad megfeledkeznünk – az MCC-ben tartott előadást Conor Lynch építész.
Több, az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karán végzett friss diplomás kezdte meg pályafutását az EBH INVEST-nél. Továbbá jelenleg is vannak olyan munkavállalói a vállalatnak, akik most is az egyetem hallgatói.