A dolgozóik közreműködésével nyert díjat a Strabag által kivitelezett Ericsson Ház.
Februárban lezárult az iroda.hu által évente megrendezett Az Év Irodája Verseny. A 172 nevezőből a közönség és egy független szakmai zsűri választotta ki a legnívósabb, legkreatívabb irodákat, több mint húsz különböző kategóriában. A bérlői és dizájn díjakat az OfficeUP irodatrend konferencián adták át.
“Az elmúlt években a hazai irodapiac hatalmas fejlődésen ment keresztül – nyilatkozta Kalmár Zoltán, Az Év Irodája Verseny alapítója. „Ez egyrészt annak köszönhető, hogy egyre több multinacionális vállalat fektet be Magyarországon, és nyit irodát Budapesten, illetve vidéki nagyvárosokban. Másrészt pedig a hazai cégeknek is fel kell venniük a harcot a munkavállalókért folytatott globális versenyben” – tette hozzá.
Az Év Irodája Verseny fődíját az ION Dealogic amerikai szoftvercég budapesti irodája nyerte.
A díjnyertes munkahely megidézi annak a kilenc világvárosnak az építészeti stílusát és hangulatát, ahol a cégcsoport aktív jelenléttel rendelkezik.
Az Év Tervezett Lakó Projektje, a Market Zrt. által megvalósult Budapart lett.
Az Év Tervezett Hotel Projektjének győztese a Hard Rock Hotel Budapest, amit a Swietelsky Magyarország Kft. kivitelezett.
Szintén díjat nyert a világ legnagyobb vagyonkezelőjének, a BlackRock-nak tavaly Budapesten megnyílt irodája, ahová a világ 20 országából több mint 450 munkavállalót toboroztak.
Az Év Irodája Employer Branding díjat kifejezetten olyan cégnek szánták, akik bevonták a munkatársakat az iroda kialakításba. Ezt a díjat idén a WING Zrt. fejlesztett, a Strabag által kivitelezett Ericsson Ház nyerte. Fodor Dániel Az Év Irodája Verseny főszervezője szerint a munkatársak bevonása azért is fontos az irodatér kialakításába, mert a szellemi munkakörben dolgozók majdnem annyi időt töltenek a munkahelyükön, mint az otthonukban, és ezt csak kiváló munkakörnyezetben lehet hatékonyan eltölteni.
A versenyen az Év Ingatlanfejlesztését is kihirdették, a Market Építő által kivitelezett Telekom székház sikeréről ebben a cikkünkben írtunk részletesen.
További díjak és győztesek listája:
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.