A Spar Magyarország mintegy 4,1 milliárd forintos beruházásában csaknem 7 ezer négyzetméteres áruház épült Érd-Parkvárosban.
A csütörtökön átadott épületben 3 ezer négyzetméteren egy Interspar hipermarket kapott helyet, melyet péntektől kereshetnek fel a vásárlók. A Market Építő Zrt. által kivitelezett beruházás száz munkahelyet teremtett: 90 érdi és 10 környékbeli dolgozik itt.
A bevásárlóközpontban egyebek között kávézó, posta, drogéria, optika és ékszerüzlet nyílik. A parkoláshoz a mélygarázsban és szabadtéren 377 helyet alakítottak ki. A hipermarket szomszédságában 200 négyzetméteres játszóteret alakítottak ki. Az áruház területén ingyenes wifi érhető el. A parkolóban elektromosautó-töltő állomást létesítettek, amelyhez a felhasználók okostelefonos applikáción keresztül férnek majd hozzá. Az áruház előterében kialakított töltőponton mobiltelefonjaikat is fel tudják tölteni a vásárlók.
A beruházás során a tervezők nagy figyelmet fordítottak az energiatakarékosságra. Az épület fűtését a kereskedelmi hűtésből keletkező hulladékhő biztosítja, a hűtési energiát pedig korszerű hőszivattyús rendszer adja, így a fűtéshez földgázra egyáltalán nincs szükség. A világítást LED-lámpákkal oldották meg.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által átépített M7-es autópálya-csomópont korszerűsítéséhez az áruházlánc 400 millió forinttal járult hozzá, és 250 millió forintból a környező utakat is megújította.
A megnyitóünnepségen Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára elmondta, hogy az új bevásárlóközpont környezetében iskola, óvoda és tanuszoda fog épülni. T. Mészáros András (Fidesz-KDNP), Érd polgármestere hozzátette, hogy tervezik egy 200 hektáros ipari rész kialakítását is.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.