A Spar Magyarország mintegy 4,1 milliárd forintos beruházásában csaknem 7 ezer négyzetméteres áruház épült Érd-Parkvárosban.
A csütörtökön átadott épületben 3 ezer négyzetméteren egy Interspar hipermarket kapott helyet, melyet péntektől kereshetnek fel a vásárlók. A Market Építő Zrt. által kivitelezett beruházás száz munkahelyet teremtett: 90 érdi és 10 környékbeli dolgozik itt.
A bevásárlóközpontban egyebek között kávézó, posta, drogéria, optika és ékszerüzlet nyílik. A parkoláshoz a mélygarázsban és szabadtéren 377 helyet alakítottak ki. A hipermarket szomszédságában 200 négyzetméteres játszóteret alakítottak ki. Az áruház területén ingyenes wifi érhető el. A parkolóban elektromosautó-töltő állomást létesítettek, amelyhez a felhasználók okostelefonos applikáción keresztül férnek majd hozzá. Az áruház előterében kialakított töltőponton mobiltelefonjaikat is fel tudják tölteni a vásárlók.
A beruházás során a tervezők nagy figyelmet fordítottak az energiatakarékosságra. Az épület fűtését a kereskedelmi hűtésből keletkező hulladékhő biztosítja, a hűtési energiát pedig korszerű hőszivattyús rendszer adja, így a fűtéshez földgázra egyáltalán nincs szükség. A világítást LED-lámpákkal oldották meg.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által átépített M7-es autópálya-csomópont korszerűsítéséhez az áruházlánc 400 millió forinttal járult hozzá, és 250 millió forintból a környező utakat is megújította.
A megnyitóünnepségen Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára elmondta, hogy az új bevásárlóközpont környezetében iskola, óvoda és tanuszoda fog épülni. T. Mészáros András (Fidesz-KDNP), Érd polgármestere hozzátette, hogy tervezik egy 200 hektáros ipari rész kialakítását is.
A fővárosi és agglomerációs közlekedésnek nagy előrelépést jelentő projektet a BFK és a NIF közösen valósítja meg. Most nem csupán a látványterveket tették közzé, hanem a tervezőket is megnevezték.
Olyan értékek miatt találtak egymásra a Bayer Constructtal, melyeknek köszönhetően a hazai piacon egyedülálló tervező vállalatot építettek fel. A LIMA Design központi szerepet szán a szárnyaló fiataloknak, és a tulajdonosa minden munkavállalót üzlettársának tekint. Madosfalvi Zoltánnal beszélgetve azt is megtudtuk, két ember hogyan tudott a semmiből indulva 20 év alatt olyan 110 fős építőipari céget építeni, mely a nemzetközi piacon is megállja a helyét.
Bár a Párisi Udvar saját bevallása szerint is az eddigi legszebb projektje volt, az azóta eltelt másfél évben sem csökkent a lendülete Bajnok Sándornak, aki 2020-ban elnyerte a Magyar Építész Kamara díját. A Market szakembere a mostani projektjeiről és a sikerek titkáról is mesélt a lapunknak.