Az Ormánság fejlesztését szolgáló Ős-Dráva programban megvalosuló projektekkel 9,5 milliárd forintból revitalizálják a folyó vízrendszerét uniós támogatással.
Három víztározót építenek a Dráva mentén és 17 km hosszú új mederszakaszt alakítanak ki, 67 kilométeren pedig kikotorják a fölösleges iszapot folyó vízrendszerét alkotó csatornákból több más beruházás mellett. A 2016 júniusában bejelentett Ős-Dráva programban megvalósuló 9,5 milliárdos beruházást a budapesti Aquaprofit Zrt. nyerte el, a projekteket az uniós Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) támogatásával finanszírozzák - derül ki az EU közbeszerzési információiból.
A Baranya és Somogy megye déli részére irányuló komplex vidékfejlesztési stratégia során a természeti, társadalmi és gazdasági szférát egyaránt érintő fejlesztéseket valósítanak meg, a hosszú távú fejlődés érdekeit szem előtt tartva. Alappillérei a vízrendezés, a tájhasználat-váltás és a tájtagolás, az állattenyésztés, a gazdaságfejlesztés, a megújuló energia, a turizmus, a humánerőforrás-fejlesztés és az egységes projektmenedzsment. A 2016-tól 2020-ig megvalósuló program összesen 43 település érint, s mintegy 23 milliárd forintból valósulnak meg benne fejlesztések.
Most a délnyugat-magyarországi Potonynál 10 hektáros, Csányoroszlónál 12 hektáros és a Régi Fekete-víznél 18 hektáros tározókat alakítanak ki a Dráva vízrendszerét szabályozó programban. Emellett elvégzik 6 élőhely vízpótlását,
jobb vízrendészeti helyzetbe kerül.
Revitalizálják a adhini és a piskói mellékágakat, kialakítanak 17 kilométernyi új csatornaszakaszt, három zsilipnél vízbetáplálási rendszert építenek ki, Körcsönyénél pedig új napenergiával meghajtott szivattyútelepet építenek. Emellett 67 kilométeren legalább 70 ezer köbméter iszapot kotornak ki a Dráva régi holtágaiból és a folyót tápláló csatornákból. A munkálatok összesen 532 négyzetkilométerre terjednek ki.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.