A 10 ezer négyzetméteres raktár 180 ezer gumiabroncs tárolását teszi majd lehetővé.
A gumiabroncsokat gyártó Bridgestone tatabányai leányvállalata hárommilliárd forintos beruházással fejleszti gyárát. A Tatabányai Ipari Parkban egy 10 ezer négyzetméter alapterületű raktárt hoz létre a japán tulajdonú társaság.
Az új létesítmény várhatóan az év végére készül el, összesen 180 ezer gumiabroncs tárolását teszi majd lehetővé, amellyel 600 ezer abroncsra nő a cég teljes raktárkapacitása. A beruházás keretében egy új öltözőt és egy 40 fős oktatótermet is kialakítanak.
A Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. tavaly októberben avatta fel a 85 milliárd forintos beruházással felépített második abroncsgyártó üzemét, mely közel százezer négyzetméteres. A világ legnagyobb gumitermékgyártó vállalatánál
Európában először itt alkalmazzák a mesterséges intelligencián alapuló gyártástechnológiát, mely 480 ponton méri és elemzi a készülő gumiabroncsok minőségét.
A magyar leányvállalat tavaly 3,6 millió abroncsot gyártott, az idén már várhatóan mintegy 5 millió, 2020-ban pedig már 7 millió abroncs készülhet majd tatabányai gyártósorain. Folyamatosan bővül a munkavállalóinak száma is, 2017-ben 400 új munkatársat vettek fel, így 1100-ra nőtt a létszám.
Az üzemben elsősorban prémium kategóriás gépjárművekre szánt, nagy sebességindexű, személyautó és terepjáró abroncsok készülnek, több mint 250 féle méretben. Az előállított termékek 99 százalékát exportálják.
Bridgestone Corporation a világ 25 országában 180 gyárat üzemeltet, és több mint 144 ezer munkatársat foglalkoztat, termékeit pedig több mint 150 országban értékesítik.
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.