A Bécsi kapu tér rekonstrukciója során megújul többek között a burkolat és a díszvilágítás, valamint forgalmi változtatásokat is bevezetnek.
Az előzetes tervek szerint decemberre befejeződik a győri Bécsi kapu tér felújítása – jelentette be Fekete Dávid alpolgármester hétfőn tartott helyszíni sajtótájékoztatóján. A 2016-ban kezdődött felújítás során a közműveket és az elektromos hálózatot már kicserélték. Megújult a Zechmeister úti járda, új burkolat került a térre a Káptalandombi rész felől, a legmeredekebb részén tömött mészkő tömbökből lépcsőt alakítottak ki és megújították az ágyúkhoz levezető lépcsősorokat is.
Prédl Antal, a város útkezelő szervezetének vezetője arról beszélt, hogy a tér felújításának részeként a következő időszakban a burkolatot cserélik ki, nagyobb része gránit lesz, kisebb része bazalt, új beléptető rendszert telepítenek a belváros kapujába az autók számára és megújul a díszvilágítás is.
Az 1,8 milliárd forintból megvalósuló fejlesztést fele-fele arányban az önkormányzat és a kormány finanszírozza.
A felújítás keretében áprilisban elszállították a téren álló Vadmentő Nimród szobrot restaurálásra a Magyar Képzőművészeti Egyetemre. Az 1954-es árvíz emlékére készült szobrot Somogyi József Kossuth-díjas szobrászművész alkotta, 1983-ban avatták fel.
Szintén a felújítás részeként hétfőn elszállították Mátrai Lajos György szobrász Kisfaludy Károlyt ábrázoló bronzszobrát, amelyet Szórádi Zsigmond restaurál majd Budapesten. A szobrot 1892-ben avatták fel a Radó-szigeten, jelenlegi helyére 1921-ben került. Több ütemben a 27 tonna súlyú talapzatot is a fővárosba szállítják. A három-négy tonna súlyú Kisfaludy-szobrot még nem restaurálták.
A szobrok a tervek szerint ősszel kerülnek vissza helyükre.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.