Tereprendezést és új burkolatokat alakítottak ki több mint 12 ezer négyzetméteren.
Átadták a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében felújított Malom ligetet Győrben. A 200 millió forintból kivitelezett zöld város projektben a Strabag Általános Építő Kft. is szerepet vállalt: 158 millió forintból építették át Malom ligetet és a Nemzetőr utcát.
A beruházás keretén belül:
Dézsi Csaba András önkormányzati képviselő azt hangsúlyozta, hogy a park egyszerre nyújt esztétikai élményt, pihenést és sportolási lehetőséget az itt élőknek.
Ezzel kapcsolatban Ackermann István, a Strabag területi igazgatója elmondta: bővült a sportolási lehetőségek köre, mivel nemcsak teqball pályát, de négy kosárpalánkot is elhelyeztek. A pálya mellé ülőfal és pingpongasztal is került.
Ezzel együtt megújult a park úthálózata, és a sportpálya is jelentős átalakuláson ment át. A területet mostantól kerítés fogja közre, az esti világításnak köszönhetően pedig sötétedés után is használhatók lesznek az eszközök.
Kibontott patakkal, vízi attrakciókkal és klímasemlegességre való törekvéssel alakíthatják át Miskolc Szent István terét – indulhat a tervezés.
Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.