A Merkbau munkájával fog megvalósulni a domonkos nővérek új kápolnája.
A budakeszi domonkos nővérek rendháza új kápolnával bővül a Merkbau Zrt. munkájával. A teljes épületegyüttes a felújítás után 2300 négyzetméter lesz. Az építkezés várhatóan egy évig tart.
A rendházban a 22 tagú közösség életterén túl a szerzetesi képzéshez szükséges, a lelkigyakorlatozók fogadására és hitéleti programok rendezésére alkalmas helyiségeket is kialakítanak.
A szerdai ünnepségen az alapkövet megáldotta Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, és beszédet mondott Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár, valamint Knáb János, a kivitelző Merkbau igazgatósági tagja és műszaki igazgatója.
Az eseményen Soltész Miklós felidézte: hét évtizede, amikor a kommunisták feloszlatták a szerzetesrendeket, több mint kétszáz domonkos nővér élte meg, hogy vége a sok száz éves közösségnek, amelyhez egykor Szent Margit is tartozott. Végül mégis "volt bátorságuk" titokban vagy külföldön tovább éltetni, a rendszerváltás után pedig újraszervezni a közösséget. Mára pedig az egyik legnagyobb női szerzetesrenddé vált Magyarországon.
Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök elmondta: egy kápolna építése mindig öröm, de különösen az a domonkos nővérek számára, hiszen a régit kinőtte a közösség.
A Merkbau képviseletében Knáb János azt a gondolatot fogalmazta meg, hogy a mai világban óriási szükség van arra, hogy a mai világban olyan emberek éljenek, akik a világért imádkoznak és az emberekért dolgoznak. "A domonkos nővérek meggyőződésem szerint ilyen emberek, ezért felemelő érzés, hogy számukra építhetünk otthont és templomot" - tette hozzá.
A magyarországi domonkos nővérek ötvenen vannak, Hódmezővásárhelyen óvodát és iskolát, Kőszegen iskolát működtetnek. Budakeszin található a szerzetesrend központja, amelyben a nővérek képzése is zajlik.
Az ott élő rendtagok a plébániai és az iskolai hitoktatásban vesznek részt, illetve a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán tanítanak. Világszerte több mint száz kongregációban körülbelül harmincezer domonkos nővér él.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.