A projektben egy 101 szobás, összesen 4797 négyzetméter nettó alapterületű szállodát épít az A-híd Zrt.
Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy négycsillagos, 155 szobás üzleti szálloda épül Debrecen belvárosában. Az uniós közbeszerzési közlönyben a napokban megjelent információk alapján a városban újabb szálloda kivitelezése kezdődhet meg a közeljövőben.
Az eljárás eredményhirdetése szerint az A-Híd Építő Zrt. végezheti el Debrecen legújabb négycsillagos szállodájának kivitelezését. A hotel építése a tetrecen Kft. (hivatalosan kis t-vel kezdődik a cég neve – a Szerk.) beruházásában valósul meg nettó 4,8 milliárd forintból.
A kivitelező feladata a kiviteli tervek elkészítése, illetve a kiviteli tervek alapján a generálkivitelezési munkálatok elvégzése.
A projektben a 837 négyzetméter alapterületű üres telken
egy 101 szobás, 2 pinceszint, földszint és 7 emeletes, összesen 4797 négyzetméter nettó alapterületű szálloda épül a Darabos utca 3-7. szám alatti telken, amely a Smart Life Hotel Debrecen nevet viseli majd.
A korábbi katonai laktanya helyén elindulhat a közművel való ellátás és a tereprendezés.
Nyolc évnyi kényszerszünet után, egy átfogó felújítás eredményeként szombattól ismét működik majd a pécsi dzsámi mögött álló harangtorony, amely a harangjátékok idején nyolc métert emelkedik – közölte a Pécsi Egyházmegye.