Jelenleg 15 kilométer zajlik a munkavégzés az út bal pályáján, a téli hónapokban ezt már használhatják az autósok, ekkor kezdődik majd a jobb pálya bontása és újjáépítése.
A 21. sz. főút korszerűsítésének célja, hogy 2x2 sávos úttal kössék be Salgótarjánt és Nógrád megyét az országos gyorsforgalmi úthálózatba. Júniusban beszámoltunk róla, hogy a hiányzó 26,1 kilométeres részt öt szakaszban építik meg, melyből három kivitelezése már az idén elkezdődött. Ezeken a szakaszokon a Colas, a HE-DO és a Swietelsky dolgoznak.
A kivitelezés jelenlegi munkálatairól Becsó Zsolt, a Nógrád megyei térség országgyűlési képviselője és Loppert Dániel, a NIF Zrt. kommunikációs igazgatója tartottak sajtótájékoztatót kedden, s elmondták, hogy mindhárom szakaszon, közel 15 km hosszan folyik a munkavégzés.
Loppert Dániel, a NIF Zrt. kommunikációs igazgatója hozzátette:
A fennmaradó két szakasz közbeszerzési eljárása folyamatban van, kivitelezésük az idei év végén kezdődhet. A beruházás uniós és hazai forrás felhasználásával az Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Program keretében (IKOP) valósul meg.
Szintrehozási munkálatainak második évét zárja decemberben az MKIF Zrt. az általa üzemeltetett gyorsforgalmi úthálózaton, ám arról eddig kevés szó esett, hogy mi történik a mart aszfalttal. Mára elvárás az utakból eltávolított anyagok újrafelhasználása, ám ebben még sokat léphetünk előre. E tekintetben a hazai gyorsforgalmi utak 60%-t üzemeltető MKIF Zrt. hazai léptékkel nézve óriási vállalást tett, melynek részleteit Koch Domonkos, a Társaság innovációs mérnöke osztotta meg lapunkkal.
Összetett projekttel fejlesztették a Fejér vármegyei Kisapostagot, a kivitelezést a STRABAG végezte el. Ennek során szabályozták egy településrészen a csapadékvíz-elvezetést, járdán megközelíthetővé tették a 6-os főút mentén lévő buszmegállókat valamint a közbenső szakaszon lévő buszmegállókat, utak újultak meg, gyalogos átkelőhelyek és két park is épült.