2025.08.18, Hétfő
Több mint harminc útszakasz újul meg a Dél-Alföldön
Fotó: magyarepitok.hu / Andrónyi Tamás

Több mint harminc útszakasz újul meg a Dél-Alföldön

magyarepitok.hu

2025.08.18. 11:34 - Sándor Csilla

Projektnyitó sajtótájékoztatón ismertette a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Csongrád-Csanád, Békés és Bács-Kiskun vármegyei útfelújítási munkálatokat. A régióban 95 kilométernyi útszakaszt modernizálnak, két beruházás Mórahalmon valósul meg.

Hirdetés

Történelmi jelentőségű fejlesztésként értékelte Nógrádi Zoltán, Mórahalom polgármestere a településen a napokban elkezdett két szakaszon megvalósuló útfejlesztési projektet. A település vezetője valamennyi közreműködőnek köszönetet mondott, aki részese volt az 5514-es jelű út felújítási munkálatainak előkészítésének.

A térség közlekedési ütőere újul meg

Ahogy fogalmazott a térség fő közlekedési útvonalán zajló munkálatok befejezésével Mórahalom járás székhelyének és intézményeinek biztonságos megközelítésée válik lehetővé. A település egyik fontos csomópontja megújításához új parkolók, buszmegállók építése is társul, ami gördülékenyebbé teszi majd - egyebek mellett - a kormányablak megközelítését is a városban és a térségben élők számára.

 

95 kilométernyi szakaszt modernizálnak a régióban

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében a Magyar Közút Nonprofit Zrt. összesen 156 milliárd forint értékben valósíthatja meg a meglévő mellékút-hálózatának felújítását. Hesz Gábor, a Magyar Közút fejlesztési és felújítási igazgatója elmondta, összesen 223 szakaszon 553 kilométernyi  út modernizálására készülnek. A Dél- Alföldi régióban, amely Csongrád-Csanád, Békés és Bács-Kiskun vármegyéket érinti 31 útszakaszon, 95 kilométeren nyílik lehetőség a felújításra mintegy 31 milliárd forint értékben.

 

Robog az úthenger

Csongrád-Csanád vármegyében nyolc útszakaszon 11 milliárd forint értékben valósul meg a mellékút hálózatának fejlesztése. Három helyszínen a kivitelezése már elkezdődött: folytatódik a 4401-es jelű Szarvas-Szentest összekötő út felújítása, itt 3,5 km hosszan modernizálják a közlekedési folyosót.

Mórahalmon az útfelújítással egyidőben parkolók, buszmegállók is épülnek

Mórahalmon esetében két helyszínen már szintén zajlanak a munkálatok. Hesz Gábor erről a projektről elmondta, az 55-ös főút körforgalmi csomópontjától a Honvéd utcáig 4,3 km-es hosszon kül- és belterületi szakaszokat is érintő felújítás valósul meg. Teljes szélességében új  aszfaltréteget kap az útszakasz és a kiegészítő úttartozékokat is megújítják. A belterületi szakaszon buszöböl pár, gyalogosátkelő is létesül. A projekt kivitelezése a tervek szerint 120 naptári napot vesz igénybe.

 


Az eseményen jelen volt és köszöntőt mondott Mihálffy Béla, a térség országgyűlési képviselője, dr. Salgó László Péter, Csongrád-Csanád Vármegye főispánja, Haág Zalán, Csongrád-Csanád Vármegyei Közgyűlés alelnöke.

 

Elkezdődtek a munkálatok Mórahalmon

Az 5514-es út két szakaszát a STRABAG újítja fel. A kivitelező cég már átvette a munkaterületet és elkezdte a munkálatokat. Új burkolatot alakítanak ki teljes szélességben az 5514 jelű Mórahalom átkelés összekötő út 3+507-6+507 kmsz, valamint a 2+180-3+507 kmsz szakaszain.  

ÚtépítésMórahalomMagyar Közút Nonprofit Zrt.StrabagútfelújításaszfaltozásDél-Alföld

Hírlevél

Hirdetés