A ZÁÉV és a Laterex 11 hónap alatt alakította ki a 400 férőhelyes egyházi épületet.
Felkerült az elismerő oklevelet igazoló tábla a veresegyházi katolikus templomra, melyet decemberben ítélt meg a két évvel ezelőtt lezárult építkezésnek az Építőipari Mesterdíj Alapítvány bíráló bizottsága. Az egyházi fejlesztés a zalaegerszegi ZÁÉV Építőipari Zrt. és a fővárosi központú Laterex Építő Zrt. kivitelezésében készült el. Az új egyházi épület felépítésére azért volt szükség, mert a Pest megyei város lakossága közel megkétszereződött az elmúlt 20 évben.
A 400 férőhelyes, több mint 1600 négyzetméter alapterületű templomot Nagy László építész tervei alapján alakították ki. A templomtérben a nagy kupola tetején található üvegben ábrázolták a Szentlelket, illetve szobrot állítottak Szűz Máriának és Keresztelő Szent Jánosnak is. Egy kisebb szentségi kápolna, egy sekrestye, valamint két nagyobb és egy kisebb közösségi terem is épült.
Az elismerő oklevelet igazoló tábla leleplezésekor a Laterex képviseletében Borbély Csaba termelési igazgató megköszönte mind Pásztor Béla polgármesternek, mind a tervezőnek, valamint a konzorciumi partner ZÁÉV-nek is az együttműködést.
Szoros határidővel, Pünkösdtől Pünkösdig épült fel a templom
– emelte ki, majd hozzátette: az kívánja, mindenki egészséggel és szeretettel használhassa az épületet.
Nagy László tervező is hangsúlyozta, hogy a kivitelező konzorcium együttműködése és hozzáállása emberileg és szakmailag is kiemelkedő volt. A Veresegyházon élő építész szerint a templom által teremtett teret nem csupán az egyházközség tagjai, hanem a város többi lakosa is kedveli.
Veresegyház korábban nem rendelkezett olyan helyiséggel, mely alkalmas lett volna komolyzenei művek méltó lejátszására és meghallgatására, a templom ma ezt a funkciót is betölti – mondta el a díjátadón a város polgármestere. Pásztor Béla szintén külön kiemelte a kivitelezők gyors munkáját, melynek köszönhetően 11 hónap alatt elkészülhetett az épület.
Nem csak építőipari, hanem emberi kapcsolatok is kialakultak
- mondta el a polgármester.
Ezt követően kifejtette: a templomépítkezés pozitív tapasztalatai nyomán mind a ZÁÉV-et, mind a Laterexet szívesen látják a városban. „Megismertük egymást, tudjuk, hogy mit tudnak” – foglalta össze. Veresegyház fejlesztésén azóta is dolgozik a két vállalat: a Laterex tavaly márciusban adott át egy kilenc tantermes általános iskolát, valamint a város új katolikus gimnáziumát is a ZÁÉV és a Laterex építi fel.
Újabb 2 millió köbméternyi föld megmozgatása a feladat; a korábbi tapasztalat sokat ér, de ez a munka egészen más paraméterekkel bír.
A közműépítések előkészítésében új dimenziókat nyitó talajradarról és az első BIM-es alapon megvalósuló hazai KEHOP-os vízminőség fejlesztési projektről is beszélgettünk Szabadics Rolanddal a Contech Építésügyi Konferencián, amelyhez a magyar cég számos értékes elemmel hozzájárult.