A Magyar Építő és a ZÁÉV által kivitelezett új aréna múltjába és jövőjébe is belelátunk a különleges eszközökkel felszerelt központban.
Pénteken délelőtt Budapesten átadták a Puskás Ferenc Stadion Látogatóközpontot. Az ingyenesen látogatható központ többek közt bemutatja a Magyar Építő Zrt. és a ZÁÉV Zrt. által épített új stadion építését is. A helyszínen kiosztott értesítő szerint a központban speciális optikán keresztül lehet belenézni a most zajló építkezésbe.
Mindezek mellett a majdani kész stadionba is betekinthetnek a látogatók a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum felső szintjén (a Papp László Sportaréna közelében) kialakított bemutatótérben, mely keddtől vasárnapig van nyitva 10 és 17 óra között.
A virtuális technikák segítségével akár 400 méter magasból is szemlélhetjük az arénát, ugyanakkor egy koncertszínpadról is lenézhetünk a majdani gigakoncertek több tízezres közönségére.
A látogatókat egy olyan speciális háromdimenziós kép is várja, amivel virtuálisan lehet átlépni a régi Népstadionból az új élményarénába.
A központ bemutatja a régi Népstadion történetét is, ugyanakkor egy rendhagyó kiállításon a névadó Puskás Ferenc pályafutásának meghatározó relikviáit is megjeleníti. Az egykori világklasszist egy óriási futball-labdában kialakított Puskás-szentélyben lehet megismerni.
A 67 ezres befogadóképességűre tervezett Puskás Ferenc Stadion építése továbbra is az ütemterv szerint halad, tavasz óta zajlik a tetőszerkezet elemeinek behelyezése. Az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb hazai építkezéséről a kivitelező konzorcium projektigazgatója, Dúzs György márciusban adott lapunknak részletes interjút.
A sajtóeseményen az is elhangzott, a munkálatokban összesen 10 ezren vesznek részt.
A látogatóközpont átadása kapcsán rendezett ünnepségen Fürjes Balázs kormánybiztos úgy fogalmazott, a 2019 végére elkészülő aréna jóval több lesz egy stadionnál. Rendezvény- és élményközpontként is funkcionálni fog, és magában foglal majd egy kétezer fős konferenciaközpontot is, ugyanakkor alkalmas lesz akár 70-80 ezer fős koncertek lebonyolítására is.
Kiemelte: az aréna Magyarország legnagyobb középülete is lesz, illetve hangsúlyozta azt is, hogy a beruházás száz százalékban magyar, a tervezéstől a kivitelezésig csak hazai szakemberek dolgoznak rajta. Fürjes Balázs külön megemlítette a létesítmény tervezőjét, Skardelli Györgyöt is, aki szintén részt vett az eseményen.
A kormánybiztos reményét fejezte ki, hogy a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság négy mérkőzését követően már 2021-ben Bajnokok Ligája vagy Európa Liga-döntőnek adhat otthont a 67 ezres létesítmény.
Újabb 2 millió köbméternyi föld megmozgatása a feladat; a korábbi tapasztalat sokat ér, de ez a munka egészen más paraméterekkel bír.
A közműépítések előkészítésében új dimenziókat nyitó talajradarról és az első BIM-es alapon megvalósuló hazai KEHOP-os vízminőség fejlesztési projektről is beszélgettünk Szabadics Rolanddal a Contech Építésügyi Konferencián, amelyhez a magyar cég számos értékes elemmel hozzájárult.