A művelet elsődleges célja a födémgyártó és a falgyártó részleg párhuzamos működtetésének tesztelése volt.
Többéves előkészítő munka után több mint félmillió négyzetméteres kapacitással adta át az INETON Kft. április 20-án Alsónémediben a betonelem előregyártó üzemét. A 16 milliárd forint összértékű beruházásban födém- és falelemek gyártására, betonacél feldolgozásra alkalmas, csúcstechnológiájú gépsorokkal jött létre a Pest megyei üzem, amelyet az ünnepélyes átadóján ebben a cikkben mutattunk be, emellett a vállalat ügyvezető igazgatójával, Gönczöl Péterrel interjúzva a stratégiai hátteret is megvilágítottuk.
A 17 ezer négyzetméteres csarnok beindításának egyik kulcslépése a próbagyártás volt, amelyről most fotógalériával és a legfőbb információkkal számolunk be.
A magyar cég lapunkhoz eljuttatott beszámolója szerint a próbagyártás elsődleges célja az automata födémgyártó sor és a falgyártó párhuzamos, egyidejű működtetésének tesztelése volt. „Ehhez kéregfödémek és dupla kéregfalak terveit használtuk, mert folyamatos üzem közben elsősorban ilyen elemek egyidejű gyártása fordul elő” – derült ki az összegzésből.
A beszámoló a kész termékek mozgatására is kitért, eszerint a friss késztermékeket először mindkét gyártósoron érlelőkamrában tárolják be. A födémsoron a beton szilárdulása után a speciális kiemelődaru segítségével veszik le a késztermékeket a palettákról, és egy sínpályán mozgó automata kiszállítókocsi segítségével kerülnek kitárolásra.
Ettől eltér a falgyártó sor munkamenete, ahol a késztermékek kiemelését két billentőmű segíti, és a kiemelést követően speciális falkalodákba kerülnek a kész falak. A falkalodák mozgatását az erre a célra készült egyedi nyerges félpótkocsi önállóan végzi.
A leírás zárásként hangsúlyozza, hogy
a próbagyártás sikeres volt, és az első késztermékek minősége kifogástalan. „A próbagyártás mellett a hagyományos technológiájú termékeink gyártása zavartalanul folyt”
– tették hozzá.
Újabb 2 millió köbméternyi föld megmozgatása a feladat; a korábbi tapasztalat sokat ér, de ez a munka egészen más paraméterekkel bír.
A közműépítések előkészítésében új dimenziókat nyitó talajradarról és az első BIM-es alapon megvalósuló hazai KEHOP-os vízminőség fejlesztési projektről is beszélgettünk Szabadics Rolanddal a Contech Építésügyi Konferencián, amelyhez a magyar cég számos értékes elemmel hozzájárult.