Teljeskörű energetikai korszerűsítéssel modernizálják az épületet, a közel 400 milliós beruházással 130 lakó otthona újul meg.
A komlói Szent Borbála Otthon 50 évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit az időskorúak előtt, azóta többször fejlesztették, azonban egyes részei jelentősen korszerűtlenné váltak.
Polics József komlói polgármester jelentette be, hogy az épületen teljes energetikai korszerűsítést végeznek. A projekt tartalmazza a homlokzati hőszigetelést, a nyílászárók teljes cseréjét és a fűtési rendszer korszerűsítését, valamint megváltoztatják az épület homlokzatát az erkélyek befalazásával. Az ingatlanra új tetőszerkezetet és napelemes rendszert is építenek.
Ezekkel a beruházásokkal komoly mértékben tudják csökkenteni a fűtési és villamos költségeket, a beruházás környezetvédelmi szempontból is jelentős.
Polics József hozzátette, hogy „a megspórolt pénzből további fejlesztéseket tudunk majd finanszírozni”.
A polgármester azt is elárulta, hogy „az otthonban élő időseknek és családtagjaiknak sem kell aggódniuk, mert a Szent Borbála a felújítás idején is működni fog, az ott élőket a megszokott figyelem és gondoskodást veszi majd körül.”
A munkákhoz a forrást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból megnyert 396 millió forintos támogatás biztosítja, a teljes befejezésre 24 hónapja van a városnak.
Az MVM Tisza Erőmű Kft. új energiatároló rendszere 31 megawatt névleges teljesítményű és 62 megawattóra kapacitású.
A műszaki dokumentáció és a jogszabályok maradéktalan ismerete, ezek figyelembevételével a legoptimálisabb megoldás alkalmazása – ezek elengedhetetlenek a sikeres engedélyezési eljárásokhoz. Dr. Szondi-Biczó Boglárka, a Paks II. Zrt. Engedélyezési Osztályának vezetője mindezen túl transzparenciára és a hatékonyságra törekszik szervezeten belül és a hatósági kapcsolattartásban is.