A portfólió folyamatos bővítése, a nagytudású, elkötelezett csapat és a jövő tudatos tervezése együttesen adják a KÉSZ Csoport magabiztos helyét az építőiparban. Az 1982-ben alapított cég nevéhez mára számos ikonikus épület fűződik. Vida Tamás, a cégcsoport vezérigazgatója 24.hu-n megjelent interjúját szemléztük.
Noha a KÉSZ Csoport erőssége az acélszerkezet-gyártás és -szerelés, a vállalat az elmúlt évtizedekben folyamatosan arra törekedett, hogy minél szélesebb körű palettával vívja ki megérdemelt helyét a piacon. Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója a 24.hu-nak adott interjújában értékelte az elmúlt időszakot.
Kiemelte azt a növekedési ívet, amelyet a KÉSZ Csoport a négy évtized alatt eddig leírt. A Varga Mihály által 40 éve Kiskunhalason alapított kétfős gmk-ból mára a hazai piacon meghatározó, és a nemzetközi porondon is egyre erőteljesebben megjelenő, széleskörű szolgáltatási palettával rendelkező vállalatcsoporttá vált. Külföldi leányvállalataikkal együtt mintegy 2500 munkatársuk van.
„Az évek során a portfólió folyamatos bővítése mellett egyre több területen erősítettük és stabilizáltuk jelenlétünket. Ma a fő fókuszt jelentő építőipari és technológiai ágazatokon – így a generálkivitelezésen, tervezésen, acélszerkezet-gyártáson és szerelésen, épületburok megoldásokon, ipari technológiákon, valamint villamosipari megoldásokon – túl a szálloda- és vendéglátóipar, a vízépítés, szállítmányozás, flottamenedzsment, vagy éppen az energetika területén nyújtunk szolgáltatásokat és megoldásokat megrendelőinknek”
– részletezte a vállalat sokoldalúságát a vezérigazgató.
A KÉSZ csoport fő profilját, az acélszerkezet-gyártást és -szerelést a Dagály Aréna, a Puskás Ferenc Stadion, vagy a most épülő Nemzeti Atlétikai Stadion impozáns és komoly szaktudást igénylő acélszerkezetei mutatják. Emellett egyre hosszabb az olyan épületek listája, amelyekben a KÉSZ változatosan tudta megmutatni adottságait. Ilyen például a Szent Mihály templom felújítása Kolozsváron, vagy ugyanitt az eredetileg kórháznak szánt Hexagon Offices elnevezésű irodaház fejlesztése, vagy akár a ferihegyi SkyCourt megépítése.
„Ezekkel hisszük, hogy valóban maradandót alkottunk és értéket teremtettünk, még az unokáink is élvezni és használni fogják az általunk épített épületeket, tereket. A kecskeméti Four Points by Sheraton azért áll közel a szívemhez, mert ezzel egy új ágazatba, a szállodafejlesztésbe léptünk be, ráadásul ezt a projektet még a jelenlegi pozíciómat megelőző feladatkörben, üzletfejlesztési menedzserként felügyeltem” – emelte ki Vida Tamás, aki hozzátette, hogy a cégcsoport kerek születésnapjára azokat a „leg”-eket is összesítették, amelyekben közreműködtek. Az eddigi
A KÉSZ Csoportnak jelenleg – Magyarországot is beleértve – öt országban vannak érdekeltségei és leányvállalatai, céljuk, hogy folyamatos kapacitásnöveléssel tovább erősítsék nemzetközi jelenlétüket.
Ugyan jelenleg komoly kihívások nehezítik meg a gazdaság és az építőipar életét, a vezérigazgató bizakodó a következő 2-3 évvel kapcsolatban.
„Az egyre nehezebbé váló gazdasági helyzet ellenére stabil alapokon áll a vállalat, ennek köszönhetően, bár óvatosabb előrejelzéssel, de megbízható árbevételre számítunk. Nyitottak vagyunk az újdonságokra, folyamatosan figyeljük a piaci lehetőségeket és igyekszünk előre tervezni minden téren, még a jelenlegi helyzetben is. Elkötelezettek vagyunk az értékrend alapú együttműködés és partnerség, valamint az erőforrás-fókuszú működés és a folyamatos fejlődés, innováció mellett” – támasztja alá a vezérigazgató.
Vida Tamás a 24.hu kérdésére kifejtette:
az építőipar jelene már a digitalizáció, az adatok fontossága, ami a cégcsoport számára egyfajta gondolkodás- és attitűdváltást is jelent. A BIM alapú működés és megoldások mind széleskörűbb alkalmazása iránti elkötelezettségük abban is segít, hogy fenntarthatóbbá váljon a működésük. Az energiakrízis hatására a jövőben még fontosabbak lesznek a fenntarthatóságot előtérbe helyező, környezettudatos megoldások.
A KÉSZ Csoport sikerei mögött elengedhetetlen egy nagy tudású, kitartó és elkötelezett csapat: hisznek abban, hogy ha a közös munka során úgy működnek, mint egy összeszokott zenekar, akkor valóban jó hangok, harmóniák tudnak születni.
A támogatásból többek közt egy 18 millió forint értékű ultrahang készüléket szereztek be, mellyel egyre komplexebb veleszületett szívfejlődési rendellenességeket tudnak vizsgálni.
Az idei Szabadics Ride Company Challengen nemzetközi licensszel rendelkező csapat is részt vesz, mellyel támogatói megállapodást köt az építőipari cég.