A Mahart Tiszayacht évtizedes technológiai hátterére támaszkodva egyedi megrendelésre készíti el az úszóházakat – akár szaunával, vagy medencével felszerelve.
Amikor Lovászi Attila ügyvezető részletes interjúban mutatta be a Mahart Tiszayacht Kft. (a cég a KÉSZ Csoport stratégiai partnere) moduláris fémelemekből építkező kikötő fejlesztési projektjeit tavaly nyáron, akkor a beszélgetés végén arról is szó esett, hogy számos más irányba vannak fejlesztési tervei az immár több évtizede sikeresen működő cégnek.
Azóta már beszámoltunk olyan balatoni kikötőről is, melynek a kivitelezésével elkészült a vállalat és át is adták, de mostani cikkünkben egy célba ért új fejlesztést mutatunk be röviden: elkészült a Mahart Tiszayacht első úszóház prototípusa, már vízre is bocsájtották. A fotókat és a hírt a KÉSZ Csoport közösségi média felületein tették közzé.
Ezzel újabb mérföldkőhöz érkezett a Tiszayacht – írják. Mint a posztból kiderül, az úszóházak nem is akármilyen felszereltséggel bírnak: az egyedi megrendelésre készülő könnyűszerkezetes lakótere szaunával, illetve akár süllyesztett medencével is bővíthető. Ez a fejlesztés a cég több évtizedes hajóépítési és acélszerkezet-gyártási tapasztalatára épül.
Az első, már a vízen úszó prototípusról készült fotókon jól látszik az úszóház karakteres, letisztult formája, illetve a belsejébe is betekinthetnek az érdeklődők. Itt is modern, letisztult formákkal találkozik a szem – természetesen mindez testre szabható, mivel egyedi megrendelésre készülnek el az építmények.
Miközben Pakson, az új atomerőmű telephelyén már ezren dolgoznak a terület-előkészítésen, a külföldi gyártóbázisokon is folyik a munka, Szentpéterváron kovácsolják a reaktortartályt. A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a gyártásfelügyelet kapcsán a Paks II. Zrt. szakértői pozitív tapasztalatokra tettek szert.
Az érseki kápolnában különleges technikával készül barokk festményt lehet majd megtekinteni.