Az állomás Tiszafüred tömegközlekedési csomópontja, 2022-ben több mint 40 ezren szálltak le és fel itt.
Mintegy 100 millió forintból, négy év alatt teljesen megújult a tiszafüredi vasútállomás épülete, melyet 2023. július 14-én adtak át az utazóközönségnek – írta meg a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hírportál.
Ahogy a szoljon.hu cikkében olvasható Hadnagy Attila, a MÁV Zrt. debreceni területi vezetője hangsúlyozta az átadóünnepségen, hogy Tiszafüred a Tisza-tó turisztikai régióközpontja, a vasútállomás pedig a település kapuja, így annak környezete és állapota turisztikailag is kiemelt jelentőséggel bír.
Az állomáson – az önkormányzat és a MÁV Zrt. együttműködésében – még 2020 tavaszán kezdődtek a munkálatok: több ütemben tették rendbe a felvételi épületet és környezetét, megvalósulhatott az utazóközönséget kiszolgáló vizes helyiségcsoport komfortosabbá tétele és áthelyezése a felvételi épületbe.
Az önkormányzat 2021-ben a váróterem karbantartási munkáit is elvégezte a MÁV Zrt. felügyelete mellett. Az állomás díszparkjában kiállított mozdonyt a Hámori András Szakközép és Szakiskola diákjai újították fel. Az utazóközönség kiszolgálása mellett a MÁV Zrt. nagy hangsúlyt fektet munkavállalóinak munkakörülményeire is, ezért az emeleten pihenőhelyiséget alakítottunk ki, a forgalmi iroda pedig klímaberendezést kapott, de megtörtént a nyílászárók cseréje is
– hangzott el.
F. Kovács Sándor országgyűlési képviselő arról szólt, hogy a vasútállomásnak több funkciót kell kiszolgálnia, hiszen nemcsak a diákok, a munkába járók, hanem nyáron a turisták hada is érkezik Tiszafüredre.
Hubai Imre, a vármegyei közgyűlés elnöke is gratulált a felújított tiszafüredi vasútállomáshoz, mely – mint fogalmazott – valóban az egyik legszebb most a vármegyében, és végre a Tisza-tó fővárosa is méltó pályaudvart kapott.
Ujvári Imre polgármester szerint az állomás Tiszafüred tömegközlekedési csomópontja, több százezren utaznak ezen a vonalon, tavaly több mint 40 ezren szálltak le és fel itt.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.