A 200 fős létesítményt a Szabadics Zrt. kivitelzésében építették meg.
Átadták Zalakaroson a város fürdőjében a szaunavilágot, melynek alapkövét idén május végén tették le. A 450 millió forintos fejlesztést a szintén Zala megyei illetőségű Szabadics Zrt. végezte el a vállalt határidőre: a cég a fürdőkomplexum több fontos projektjét is elvállalta és kivitelezte már: ezekről nyáron számoltunk be utoljára egy riporttal és egy projektinterjúval.
A most elkészült szaunavilág közel 200 főt képes egyszerre befogadni. A nyugat-dunántúli fürdőváros új részében
Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) turizmusszakmai igazgatója az ünnepélyes átadón azt mondta: az MTÜ által indított Kisfaludy turisztikai fejlesztési program 100 millió forintos támogatásával megvalósult létesítmény is hozzájárul ahhoz, hogy a fővároson kívül minden évszakban sokszínű fürdőkínálat várja a látogatókat.
Rámutatott:
a tavalyi rekordév után az első tíz hónap adatai alapján idén várhatóan újabb rekordot dönthet a magyarországi turizmus.
Novák Ferenc, Zalakaros polgármestere arról beszélt, hogy
a fürdő 1965-ös megnyitása óta több mint 30 millió látogatót fogadtak, a város Európa fürdőtérképén is szerepel, Magyarországon pedig a top 10 fürdőhely közé tartozik.
A sikerhez a folyamatos fejlesztésekre, az innovációra van szükség és elengedhetetlen a szolgáltatások, a kínálat fejlesztése – emelte ki a városvezető, aki egyben megköszönte a kivitelezőnek is a kiváló munkát.
Szabadics Attila, a Szabadics Zrt. alelnöke kifejtette: a cég köszöni, hogy részese lehet a zalakarosi fürdő pezsgésének és életének, illetve büszke is erre. A szaunavilág épülete az eddigi komplexumhoz úgy viszonyul, mint egy gyermek a szülőhöz, ugyanúgy hasonlóságokat lehet látni közöttük a tervezésnek köszönhetően, mint egy család generációi között – derült ki szavaiból.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.
Minden idők egyik legkomplexebb állványtervezési feladatára került sor, hiszen egy olyan szerkezetet kellett megvalósítani, amely képes körülbelül 80 tonna terhet elbírni egy 26 méter fesztávú hídszerkezeten.