A fejlesztésben a vonalszakaszon 17,5 kilométeren végeznek korszerűsítéseket, Kőszeg állomáson pedig egy P+R parkolót is kialakítanak.
Elkezdődhet a Szombathely-Kőszeg vasútvonal korszerűsítése a kivitelező megtalálása után, melyhez kapcsolódóan már megjelent az ajánlati felhívás.
A beruházás részeként különféle vasúti kábeleket (közte fényvezetőszálas hírközlési kábelt) és berendezéseket telepítenek a 17,5 kilométer hosszú, egybefüggő vonalhosszon. A szakaszon összesen 16 darab útátjárót építenek meg vagy át, Kőszeg állomáson pedig két műtárgy épül. Szintén Kőszeg állomáson P+R parkolót létesítenek.
A 18. számú vasútvonal korszerűsítése ezen kívül az alábbi feladatokat foglalja magába:
3550 milliárd forintot költenek el 10 év alatt a vasúti infrastruktúrára. Ma Vitézy Dávid miniszter és Magyar Péter miniszterelnök bemutatta a Baross Gábor Vasútfejlesztési Tervet.
Megújult állomások fogadják az utasokat Balmazújvárosban, Berettyóújfaluban és Demecserben.