A közel 150 milliárdos beruházás a Strabag, a Belfry és a Swietelsky kivitelezésében 14 vasútállomást újít meg, átépül a gödöllői HÉV-végállomás.
Szombaton délelőtt Gödöllőn letették a Budapest-Hatvan vonalszakasz korszerűsítésének, valamint az ETCS2 közlekedésbiztonsági vonatbefolyásoló rendszer kiépítésének alapkövét. A beruházó NIF Zrt. korábbi közlése szerint 2020 év végére a teljes átépített vonalszakaszon 100-160 km/órás sebességgel közlekedhetnek majd a vonatok.
A beruházás közel 150 milliárd forint értékben, három projekt keretében valósul meg 53 kilométer hosszan, 14 állomást megújítva – derült ki az eseményen Szabó Zsolt, NFM-államtitkár szavaiból. A fejlesztés kormányzati támogatás mellett több európai uniós alap közös finanszírozásával jön létre.
Az alapkőletételen Somodi László, a NIF Zrt. vasútfejlesztési igazgatója elmondta, a kivitelező már megkezdte az Isaszeg-Gödöllő szakaszon a pályaépítési és felsővezeték építési munkálatokat.
Ahogy az korábbi cikkeinből kiderült, a szóban forgó vonalon
Gödöllőn új különszintű közúti átjáró épül, két helyen a meglévő közúti felüljáró megújul, megvalósul a HÉV végállomás átépítése.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.