Óbudán korszerű műhelyekkel, hegesztőkabinokkal, előadótermekkel, fotós műteremmel, a fenntarthatósági épületminősítés megszerzéséhez szükséges megoldásokkal alakítja ki a ZÁÉV Építőipari Zrt. a szakmai- és szakképesítések vizsgahelyszíneként, az Országos Központi Akkreditált Vizsgaközpontot.
A szakképzési törvényben az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Nonprofit Zrt.-t jelölték ki a vizsgáztatásra olyan szakmák, szakképesítések esetében, amelyekhez nincs a vizsgáztatást lefolytató akkreditált vizsgaközpont. Az IKK egy országosan elérhető, a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt vizsgaközpont hálózatot alakít ki, ennek a folyamatnak a része Budapesten egy központi épület megvásárlása, felújítása és átalakítása.
A Budapest III. kerületében a Szőlőskert utcában található ingatlanokat átfogóan modernizálják. Korszerűsítik a fűtési, hűtési, szellőztetési- és használati melegvíz rendszereket és kiépítik a megújuló energiák használatához szükséges infrastruktúrát. Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint az Országos Akkreditált Vizsgaközpont kialakításával az RRF - Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköze program keretében a KÖZTI Középülettervező Zrt. tervei alapján, a ZÁÉV Építőipari Zrt.-t bízták meg.
A projektben átalakítják, kibővítik és felújítják a rendelkezésre álló 4170 négyzetméter alapterületnyi ingatlanállományt és megvalósítanak egy 245 m²-t kitevő bővítést is.
Az Országos Akkreditált Vizsgaközpont -a 3,8 milliárd forintos beruházással - egy közel 2325 m² nettó alapterületű irodaépületben, valamint a több mint 1600 m²-es üzemcsarnokban tudja majd lebonyolítani a képzéseket és a vizsgákat.
Az irodaépület átépítésének célja, hogy annak helyiségeiben megteremtsék 148 fő egyidejű vizsgáztatásának és képzésének feltételeit. A központban két összenyitható helyiség kialakításával tudják majd az említett maximális létszámhoz biztosítani a vizsgahelyszínt. Ezenkívül 100 fős előadóként és fotográfus műteremként is használhatják majd ezeket a tereket.
A kivitelező cég szakemberei ehhez elvégzik az épület tartószerkezeti alapozási és megerősítési munkálatait. Átalakítják az épületgépészeti, villamossági, automatikai, tűzvédelmi rendszereket. A modernizálás során akadálymentessé teszik az épületeket és személyfelvonót is beépítenek.
Az üzemcsarnok az átépítés után 170 fő egyidejű vizsgáztatására és oktatására lesz alkalmas. Az átalakítás és felújítás során tartószerkezeti kivitelezési feladatokat valósítanak meg. A központban műhelyeket, laborokat, füstelszívó rendszerrel ellátott hegesztőkabinokat alakítanak ki.
A megrendelő előírta a kivitelező számára, hogy az átalakításokat és az épület modernizációját úgy kell megvalósítania, hogy a központ megfeleljen a BREEAM In-use szabvány Excellent szintű fenntarthatósági minősítésének.
Az irodaépületben 276 kW, az üzemcsarnokban 230 kW fűtési teljesítményű levegő-víz hőszivattyút építenek be. A projekt része egy napelemes rendszer és energia akkumulátoros rendszer kiépítése.
A kivitelezés során a belső tér építészeti, gépészeti és elektromos felújítása ~ 3920 m²-t érint, az átalakításokkal közel 4550 m² válaszfal és 2500 m² álmennyezet épül. A burkolással érintett felületek elérik összesen az 5860 négyzetmétert, a központ helyiségeiben kerámia padlóburkolatok, ipari műgyanta, PVC és csempeburkolatok is készülnek. Az épület fő külső karakterjegye a függönyfal lesz.
A kivitelezés a tervek szerint jövő májusában fejeződhet be.
Az új komplexumban helyet kap ülő- és álló-élménymedence, családi élmény- és családi pancsoló medence, felnőtt sport-tó, hullámmedence és vizes játszótér is.
Több mint kétezer négyzetméternyi területen újul meg a létesítmény.