A Szolnok és Besenyszög-Szórópuszta közötti mintegy 2,3 kilométernyi szakasz kivitelezője a Strabag Általános Építő Kft. volt.
Nehéz időszak áll előttünk, de a Magyar falu program fejlesztéseit ennek ellenére is az eddigi ütemben kell folytatni, és ha ez sikerül, a kistelepülések sikerre vannak ítélve - jelentette ki Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Szolnok-Tiszasüly összekötő út egy felújított szakaszának átadásán, Besenyszög-Szórópuszta közelében, szeptember 29-én.
Kovács Péter, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Jász-Nagykun-Szolnok megyei igazgatója tájékoztatása szerint a Szolnok és Besenyszög-Szórópuszta közötti szakasz kivitelezője a Strabag Általános Építő Kft. volt, a felújítás bruttó 591 millió forintból készült el.
Az igazgató jelezte: az idén Jász-Nagykun-Szolnok megye 1369 kilométer hosszú úthálózatán több mint 10 milliárd forint értékben végeznek el hasonló munkákat. Legutóbb a Tisza ártere mentén haladó Tiszasüly-Kőtelek útszakasz újult meg a 3224-es jelű úton.
Gyopáros Alpár ígéretet tett arra, hogy a Magyar falu program finanszírozásában megújult és már átadott útszakaszokon túl a még tervezés alatt állók is el fognak készülni. Emlékeztetett: a program 2018-as meghirdetésekor a kitűzött célok között volt a falvakban lakók életminőségének javítása és ezáltal a kistelepüléseken demográfiai fordulat elérése.
Mára a Magyar falu program beruházásainak köszönhetően 1200 kistelepülésen megállt a népességcsökkenés vagy a lakosságszám emelkedése tapasztalható. Szavai szerint ehhez szükség volt a helyi intézmények, belterületi utak, járdák, a szolgáltatások minőségének javítására, a hiányzók pótlására, továbbá a közösségi élet felpezsdítésére. Fontos volt a kistelepüléseket egymással és a városokkal összekötő utak korszerűsítése is, amelyek a biztonságosabb közlekedés lehetősége mellett a falvak vonzerejét, népességmegtartó képességét növelik - tette hozzá.
Három év alatt több mint 3000 kilométernyi mellékút újult meg, a "soha nem látott ütemű fejlesztéshez" a Magyar Közút Zrt. saját gépparkjának jelentős fejlesztése is hozzájárult - mutatott rá a kormánybiztos.
Kállai Mária, a térség országgyűlési képviselője az eseményen kiemelte: a Szolnok-Tiszasüly összekötő út rossz állapota sürgős beavatkozást kívánt, ezt a környező településeken megjelenő társadalmi igény is alátámasztotta.
A lakosság, a polgármesterek, a Magyar Közút és a kormány összefogásának eredménye a most átadott, mintegy 2,3 kilométernyi szakasz, amely Csataszög, Hunyadfalva Kőtelek és Nagykörű lakói számára közelebb hozta a megyeszékhelyt és annak minden lehetőségét
- fogalmazott.
Lovász Tibor, Kőtelek polgármestere hangsúlyozta: a környékbeli települések lakói és az ide érkezők számára fontos eredmény a 3224-es számú út legrosszabb állapotú szakaszainak rendbetétele. A most átadott 2,3 kilométeres részen kívül több helyen jelenleg is tart a felújítás - jegyezte meg. Ahogyan országszerte, úgy ebben a térségben is a gazdaság és a vidék fejlődésének alapfeltétele a jó úthálózat kialakítása - húzta alá.
A Magyarországon eddig még nem használt összetételű aszfaltkeverék felhasználásával kopó-, a magyar szabványoktól eltérő nagy tömörségű bitumen felhasználásával pedig kötőréteget alakítottak ki a Magyar Közút Nonprofit Zrt. megbízásából a STRABAG szakemberei Tatabányán az 1-es főút egy szakaszán.
A munkálatok során derült ki, hogy az útnak nincs megfelelő teherbírása, így az alapjaitól kezdve építették újjá a HE-DO és a Colas kivitelezésében zajló projektben.