Illetve további hatmillió egyiptomi háztartásba érkezik meg a nagysebességű internet egy további 4iG-fejlesztéssel.
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Kairóban.
Mint a magyar-egyiptomi üzleti fórum megnyitóján kiderült,
a 4iG optikai kábel építéséről kötött megegyezést Európa és Egyiptom között, illetve egy olyan beruházásról, amelynek a célja, hogy az országban hatmillió további háztartás számára biztosíthassanak majd internetelérést az infrastruktúra fejlesztésével.
A tárcavezető emlékeztetett még: Magyarországnak Egyiptom az egyik legfontosabb gazdasági partnere Afrikában, és példaként hozta fel erre, hogy a hazai vasúti járműgyártás az észak-afrikai országból kapta a valaha volt legnagyobb nemzetközi megrendelését 1,1 milliárd eurónyi értékben.
A DHJ Építő Kft. szakembereivel bejártuk a korábban leégett ikonikus fürdő helyreállított területeit: nem túlzás, a miskolci kivitelező cégnek olykor heroikus küzdelemben, a tudása legjavát beleadva sikerült több héttel a vállalt határidő előtt átadnia a projektet.
Az MKIF-nek nincs tudomása másik olyan eljárásról az M6-os autópálya üzemeltetésével kapcsolatban, ami alapján összehasonlítható lenne az ő ajánlatuk. Az előző kormány a legmagasabb szintű üzemetetésére és felújítására kért ajánlatot a résztvevőktől, a Társaság erre adott ajánlatot.