2016 és 2024 között összesen mintegy 5 ezer milliárd forint épül be a magyar közúti és vasúti fejlesztésekbe – hangzott el a NIF és az ITM közös évértékelőjén.
A minisztérium belvárosi irodaházában megtartott eseményen közös évértékelőt tartott az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) délelőtt, melyen a rekorddöntő 2019-es útépítési teljesítményt értékelték és előre tekintettek 2020-ra, illetve az azt követő évekre.
Mósóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár kifejtette: a kormány a
fenntartható gazdasági növekedés alapfeltételének tekinti a magas szolgáltatási színvonalú közlekedési hálózatok fenntartását, és folyamatos bővítését,
mivel ez határozza meg az érintett térségek fejlődését, az ott lakók életminőségét, a vállalkozások versenyképességét. Elmondta még: jövőre csaknem 160 kilométer új gyorsforgalmi út átadása várható, építésük összértéke megközelíti a 390 milliárd forintot.
A NIF és az ITM együttműködésébe az elmnúlt évben megvalósult projektek közül összegezték:
2016 és 2024 között csaknem 5000 milliárd forint hasznosul a már befejezett, kivitelezés alatt álló vagy előkészületben lévő közúti és vasúti fejlesztésekben. A gazdasági növekedésnek köszönhetően a közúthálózat korszerűsítésére szánt 3200 milliárd forint nagyobbik részét, 1800 milliárd forintot a költségvetés fedezi - tmondta el Mosóczi László.
A NIF Zrt. részéről Kondrik Kornél gazdasági igazgató elmondta: a társaság idei teljesítménye csaknem 22 százalékkal felülmúlja a tavalyit, várhatóan bruttó 838 milliárd forint körül alakul. Jövőre 663 milliárd forint lehet a teljesítmény összértéke - tette hozzá.
Elmondta még: a NIF 41 útépítési projektben működött idén közre beruházóként, ebből 638 kilométer volt gyorsforgalmi út. A kivitelezési projektjeik szerződött összértéke jelenleg eléri a 2400 milliárd forintot. A kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére több mint 81 kilométeren végeznek kivitelezést több mint 10 milliárd forint értékben.
Az eseményen kifejtették még: 2020-ban
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.