A kormány és a Közbeszerzési Hatóság útmutatóval teszi egyszerűbbé az iparági K+F tevékenységet.
Nemrég állapodott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a Közbeszerzési Hatóság (KH) az új termékek piacra kerülését segítő közbeszerzési partnerségek támogatásáról. A hatóság ennek megfelelően szakmai útmutatót tett közzé pénteken, melynek használatával könnyebb lesz forrásokat szerezni hazánkban új termékek, innovációk kifejlesztéséhez – derül ki az ITM sajtóközleményéből.
Az eddig piacon nem lévő megoldások K+F tevékenységét támogató innovációs közbeszerzések az ágazatban is lehetőséget nyújtanak a fejlesztésre: a tájékoztatóban külön említik az építési és konstrukciós területeket. A hazai iparágban folyamatosan zajlik az innováció, lapunkban nemrég számoltunk be
A Közbeszerzési Hatóság a múltban is nagy figyelmet fordított az innovációra, a fenntartható fejlődésre és a digitális technológiákra. Az állami szerv ezekkel az eszközökkel tette már korábban is átláthatóbbá a közbeszerzést: az innovációs partnerségek elterjedésének és hatékonyságának támogatása illeszkedik a KH kezdeményezéseinek sorába.
Az ITM szintén folyamatosan hangsúlyozza a digitalizáció és a fejlesztés fontosságát, az iparágra is külön kitérve: az ÉVOSZ (Építőipari Vállalkozók Országos Szövetsége) idei, Győrben megrendezett konferenciáján felszólaló György László államtitkár beszédében kiemelte, hogy a tárca ebben az irányban látja az ágazat jövőjét, amivel az iparági résztvevők is egyetértettek.
Ezeket a szakmai irányvonalakat követi az innovációs közbeszerzési partnerségek hatékonyságának támogatása is. Az ITM és a KH együttműködési megállapodása, melyet októberben írt alá dr. Palkovics László miniszter és Rigó Csaba Balázs közbeszerzési vezető, hozzájárul mind a gazdasági versenyképesség, mind a társadalmi jólét növekedéséhez és fontos szerepet játszik a fenntartható fejlődés támogatásában is - körvonalazódik a minisztériumi közleményből.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.